پاورپوینت استراتژی جودو

پاورپوینت استراتژی جودو

پاورپوینت استراتژی جودو

 

 

به نام خدا

مشخصات فایل

فرمت: power point

 


تعداد اسلاید : 21 اسلاید

Judo Strategy Michael Porter
Generic Strategy رهبری در هزینه استراتژی تمایز استراتژی بخشی Judo Strategy
استراتژی جودویی اولین بار در سال 2002 مطرح شد. شکل جدید و کاربردی تری از استراتژی های رقابتی را به نمایش گذاشت.


این ایده بر اساس شباهتهای بالقوه ای
که بین این نوع استراتژی و ورزش جودو
وجود دارد بنا نهاده شده است.

اقتصاد جودویی راهبردی است که به یک شرکت اجازه می دهد که از رقیب بزرگتر به عنوان مزیت برای خود بهره بگیرد.
تفکر اصلی پشت این روش تبدیل قدرت رقیب به نقطه ضعف است.
اما اقتصاد جودویی محدودیتهای مهمی نیز دارد.
اجرای آن بسیار مشکل است و باید گفت که شما نمی توانید رقبای بزرگتر را تهدید کنید.
دیگر اینکه باید آنها را متقاعد سازید که منظورتان همان چیزی است که می گویید.

اما شاید مهمترین محدودیت اقتصاد جودویی این است که مستلزم کوچک ماندن و دوام آوردن است که این برای بسیاری از مدیران و شرکتها رضایت بخش نیست.
اقتصاد جودویی در نتیجه استراتژِی جودویی در جایی راهش را آغاز می کند که اقتصاد جودویی متوقف می شود. در این روش از شیوه های رقابت رودرور که اصولا باب طبع رقبای قوی و بزرگ است اجتناب می شود.در عوض روی سرعت و تفکر خلاق تاکید می شود.

با تسلط بر سه اصل حرکت ،تعادل و قدرت اهرمی می توان شانس غلبه بر رقبای قدرتمند در بازار رقابت را افزایش داد.

از ده تکنیک بهم پیوسته تشکیل می شود. این تکتیک ها دستورالعمل های سخت و غیرقابل انعطاف پذیری نیستند که لازم باشد مو به مو اجرا شوند بلکه تسلط بر این تکنیک ها و ادغام آنها بنا بر نظر مدیران ارشد آن شرکت هاست که جادوی نهفته در اجرای این تکنیک ها را نمایان می سازد. استراتژی جودویی چیست؟ تسلط بر حرکت فن سگ خانگی کوچک
شناخت فضای رقابتی حرکات سریع و پی در پی نهایی

تکنیک شماره 1-فن سگ خانگی کوچک

در هر نوع رقابت اولین هدف شما اینست که در بازار بمانید،بنابراین استراتژی جودویی به مبارزان توصیه می کند رفتار حد وسط از خود بروز دهند و از مبارزات رودررو که احتمال پیروزی شان کم است خودداری کنند.
این توصیه به مذاق خیلی از مدیران خوش نمی آید، در یک بازار شلوغ اغلب گفته می شود شما باید فریاد بزنید تا دیگران صدایتان را بشنوند.شما باید جسور باشید تا بتوانید مشتری را جذب کنید و اغلب این به معنی حمله رودررو و مستقیم با غولهای بازار است.


تکنیک شماره 2- شناخت فضای رقابتی

فن سگ خانگی کوچک عمدتا در مورد دفاع است، در تکنیک شناخت فضای رقابتی وارد عمل می شوید. و با مشخص کردن یک فضای رقابتی می توانید پیشگام این معرکه باشید. بسیاری از شرکت ها با یادگیری اینکه چگونه در یک سری مهارت های کلیدی مانند کاهش هزینه، سرآمد باشند، به پیشرفت رسیده اند.
رقابت با یک رقیب قدرتمند در چیزی که او در انجامش مهارت زیادی دارد و آن را به بهترین نحو انجام می دهد نتیجه اش باخت است.اما هر قهرمان نقاط ضعفی هم دارد که وجود این نقاط ضعف اغلب به این علت است که او شدیدا بر قدرت های اصلی اش سرمایه گذاری کرده است.از این نقاط ضعف به منظور تعیین بازی ای که می توانید برنده آن باشید استفاده کنید.
 

 

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

 

خرید آنلاین